preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Atrakcje w okolicy

Wisła

Miejscowość zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły, na poziomie 431 m n.p.m., u stóp Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), gdzie właśnie królowa rzek polskich bierze swój początek. Wisła niewątpliwie posiada swój urok, zarówno latem jak i zimą tętni życiem. Jest ulubioną miejscowością wypoczynkową mieszkańców Śląska, ze względu na bogatą ofertę noclegową, piękne okolice, ciekawe szlaki turystyczne na okoliczne szczyty i infrastrukturę narciarską.

 

Oprócz górskich szlaków na turystów czekają tu: basen kąpielowy, korty tenisowe i staw kajakowy.

 

Warto wybrać się na wycieczkę ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą, zobaczyć malownicze wodospady Białej Wisełki - Kaskady Rodła w niezwykle pięknej Dolinie Białej Wisełki i cieszyć się czystym powietrzem. W pobliżu rozlewa się też malownicze Jezioro Czerniańskie, a kawałek za nim zachwyca wysoki wodospad w Wiśle Czarne.

 

Atrakcje architektoniczne natomiast to Myśliwski Zameczek Habsburgów w centrum Wisły z XIX wieku - enklawa starego budownictwa wiślańskiego czy Zamek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego z 1930 roku w Wiśle Czarne. Miejscowy folklor odkryjemy w Muzeum Beskidzkim i Chacie Kocyanów. W centrum natomiast czeka pełen turystów deptak i Rynek z kramami z rękodziełem, fontanną i Domem Zdrojowym. W środku tego budynku znajduje się Informacja Turystyczna oraz rzeźba Adama Małysza z białej czekolady. Nieco dalej, w zrewitalizowanym Parku Kopczyńskiego stoi zmodernizowany Amfiteatr, a jeszcze dalej ścieżki spacerowe prowadzą nad rzekę Wisłę, na Bulwar Księżycowy, do Alejki Podań i Legend czy do Zabytkowego Parku Przygód.

Skocznia

Skocznia narciarska im. Adama MałyszaDuża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K120 I rozmiarze HS 134, zlokalizowana na północnym stoku zakończenia grzbietu Cieńków w Wiśle-Malince, na wysokości około 620 m n.p.m., nad potokiem Malinka i przy drodze wojewódzkiej nr 942. Jedna z dwóch – obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem – dużych skoczni narciarskich wPolsce.

Zameczek

Modernistyczny pałac w Wiśle, wzniesiony w latach 1929–1930 według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza dla prezydenta RP Ignacego Mościckiego. W latach 1931–1952 i ponownie od 2002r. jest rezydencją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Cieszyn

Miasto z bogatą historią w tle, zlokalizowane w południowej części Polski (miasto graniczne, po czeskiej stronie Český Těšín). Stanowi doskonałą propozycję na spędzenie letniego czasu. Miasto jest malowniczo położone u podnóża Beskidu Śląskiego, nad rzeką Olzą. W Cieszynie znajdziemy wiele ciekawych i zabytkowych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Miasto zwane „małym Wiedniem” jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym.Szacuje się, że historia Cieszyna sięga już IX wieku i jest powiązana z grodem plemienia Słowian - Golęszyców. Cieszyn prawa miejskie uzyskał już w 1220 roku, a od końca XIII wieku stanowiło centrum księstwa cieszyńskiego. Miasto zauroczy nas piękną architekturą oraz doskonałym klimatem.

Zamek w Pszyczynie

Zamek renesansowy, dwupiętrowy, z krużgankami, zbudowany na planie nieregularnego czworoboku, znany jest z opisów zachowanych w książęcym archiwum oraz widoku zachowanego na słynnej mapie Andreasa Hindenberga z 1636 roku. Z  tamtej budowli zachowała się Brama Wybrańców, zbudowana przez Consilio Miliusa w 1687 roku, a będąca siedzibą straży zamkowej.  W burzliwe dzieje ówczesnej Europy wpisał się na trwałe jeden z najwybitniejszych kompozytorów barokowych Georg Philipp Telemann (1681-1767), w latach 1704-1707 nadworny kapelmistrz i organista w Pszczynie. Dziś melomani mogą przeżyć niezapomniane chwile słuchając jego muzyki w Sali lustrzanej Zamku Pszczyńskiego podczas organizowanych od 1979 r. "Wieczorów u Telemanna".

Morawski Kras

Zachwyca licznymi wychodniami skalnymi, przepaściami, żlebami, tajemniczością jaskiń, podziemnych korytarzy i bogatą szatą naciekową w podziemiach krasu. Wspaniałym doświadczeniem będzie podejście do zabezpieczonej ekspozycji przepaści Macocha (widok na dawne dno jaskini 138m w dół) , zjazd kolejką gondolową do Pustego Żlebu, zwiedzanie jaskini Punkevni (część trasy zwiedzania pokonuje się płynąć łódka podziemnym korytem rzeczki Punkvy), przejazd pociągiem ekologicznym Ekovlak przez Pusty Žleb. Na zakończenie zachęcamy do zwiedzania byłej stolicy Moraw miasta Ołomuniec. Proponujemy spacer po zabytkowej części miasta: dolny i górny rynek, ratusz z zegarem astronomicznym, kościół św. Maurycego, kolumna św. Trójcy wpisana do UNESCO).

Beskid Śląsko – Morawski

Zachęcamy do wybrania się pod pomnik Żwirki i Wigury upamiętniający katastrofę polskich lotników w roku 1932. Ciekawym punktem będzie  również zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki „Tatra” w Koprzywnicy, znanego z pięknych i ekskluzywnych limuzyn, ogromnych samochodów ciężarowych biorących udział w słynnych rajdach Paryż – Dakar oraz wielu innych zabytków techniki inżynieryjnej. Przed budynkiem muzeum zobaczyć można słynną "Słowacką Strzałę"

Mała Pętla Beskidzka

Trójwieś Beskidzka, która poszczycić się może bogatą historią, ciągle żywą tradycją i malowniczym położeniem na beskidzkich groniach.


    • Chata Kawuloków
Ciekawym punktem w malowniczej Trójwsi jest zwiedzanie Chaty Kawuloków z 1863 r. pełnej starych sprzętów i instrumentów muzycznych: fujarek, gajd, trombit, i pasterskich rogów.

Koronki

 • Muzeum  Koronkarstwa w Koniakowie.
Koronka koniakowska to rękodzieło o ponad 200 letniej tradycji, dzięki niej Koniaków jest znany na całym świecie. Z koronki koniakowskiej tradycyjnie wykonywano serwety i obrusy okrągłe, owalne i prostokątne, które zdobiły ołtarze, stoły oraz elementy ubioru. W muzeum można podziwiać, a nawet zakupić te wspaniałe dzieła sztuki.

Chlebowa Chata w Brennej

Odwiedzając Chlebową Chatę możemy się przekonać jaki jest zapach i smak chleba pieczonego w starym piecu chlebowym. Własnoręcznie wyrobimy podpłomyki I spróbujemy ich  z domowym masłem, miodem i kawą zbożową.

Szczyrk

Tutaj znajduje się najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego Skrzyczne 1257 m n.p.m. Dostaniemy się tam całoroczną kolejką dwuetapową Szczyrk-Jaworzyna-Skrzyczne. Szczyrk jest również cenionym ośrodkiem sportów zimowych.

Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2024 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl