preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Hydroterapia

KĄPIEL WIROWA

Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych i dolnych. Wykonywana jest w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody. Kąpiel wykonuje się przez 20-30 minut w wodzie o temperaturze około 36ºC. Ruch wirowy wody jest łagodnym bodźcem zwiększającym przepływ krwi i chłonki, usprawniającym proces przemiany materii w tkankach, rozluźniającym zbliznowacenia i przykurcze. Działanie tej kąpieli powoduje: przekrwienie kończyn, zmniejszenie obrzęku i zastoju krwi żylnej. Działają przy tym przeciwbólowo i rozluźniają napięte mięśnie.

 

Wskazania:

Zaniki mięśniowe z bezczynności, porażenia wiotkie, stany po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach,

stany po urazach tkanek miękkich, stany po porażeniu dziecięcym, choroby zapalne nie przebiegające ostro z grupy chorób reumatycznych, zwłaszcza zmiany zwyrodnieniowe stawów.

 

Przeciwwskazania:

stany zapalne i zakrzepowe żył oraz troficzne zmiany skórne.

 

 

MASAŻ PODWODNY HYDROPOWIETRZNY

Masaż odbywa się poprzez oddziaływanie pęcherzyków powietrza na na ciało jak również poprzez silny strumień wody z dysz umieszczonych w ścianach wanny. Cały zabieg przebiega w określonych sekwencjach od dystalnych do centralnych części ciała. Powoduje rozluźnienie mięśni, przemieszczenie krwi i limfy, zwiększa krążenie oraz poprawia przemianę materii.

 

Wskazania:

W początkowych stadiach nadciśnienia tętniczego, nadpobudliwości nerwowej, migrenie, bezsenności, zaburzeniach krążenia obwodowego, wspomagająco w chorobach ze wzmożonym napięciem mięśniowym.

 

KĄPIEL PEREŁKOWO-OZONOWA

Jest to kąpiel w zwykłej wodzie, do której poprzez specjalną matę doprowadza się powietrze wzbogacone cząsteczkami ozonu. Celem zabiegu jest masowanie ciała zanurzonego w wodzie olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje wzbogacenie walorów kąpieli perełkowo-ozonowej w specjalnie opracowane olejki eteryczne lub sole lecznicze: odświeżające, relaksujące, regulujące krążenie i metabolizm tkanek, oczyszczające i ujędrniające skórę.

 

Działanie:

Rozszerza naczynia włosowate, poprawia krążenie krwi, stymuluje naczynia limfatyczne, zwalcza Cellulit, usuwa toksyny i wygładza skórę, hamuje powstawanie żylaków, stymuluje metabolizm i odżywienie tkanek

 

Wskazania:

Nadciśnienie tętnicze, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe narządów ruchu, urazy stawowe i tkanek miękkich, zaburzenia krążenia tętniczego i obwodowego, otyłość, wzdęcia, zaburzenia perystaltyki jelit, cellulit, rozstępy, relaks

 

 

Przeciwwskazania:

Nowotwory, czynna gruźlica, niewydolność krążenia, rozrusznik serca, epilepsja, ciąża, zakrzepica, posocznica

 

Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2024 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl