preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Termoterapia

SAUNA SUCHA

Sauna sucha - zwana szwedzką - jest najgorętsza. Temperatura w niej wynosi 90-110°C. Wilgotność nie przekracza 10%. W saunie można przebywać kilkanaście minut, potem należy ochłodzić się w wodzie. Cykl należy powtórzyć 2-3 razy.

Na efekt fizjologiczny sauny suchej składa się działanie wysokiej temperatury i niskiej wilgotności otoczenia. W porównaniu z łaźnią parową, sauna stanowi mniejsze obciążenie ustroju człowieka. Wynika to z następujących faktów: suche powietrze, w porównaniu z wilgotnym, oraz zwiększenie szybkości krążenia powietrza w saunie znacznie ułatwia procesy parowania z powierzchni skóry i wydalania wody z powietrzem wydechowym, mniej intensywnie nagrzewa tkanki (wskutek mniejszego przewodnictwa cieplnego), sprzyjając w ten sposób lepszemu znoszeniu wysokiej temperatury otoczenia. Obciążenie krążenia w saunie odpowiada obciążeniu w wyniku lekkiej pracy fizycznej, powoduje trening mięśnia sercowego. Te ćwiczenia termiczne mają kapitalne znaczenie dla naczyń krwionośnych. Pobudzenie krwiobiegu - a to właśnie ma miejsce podczas korzystania z sauny - powoduje lepsze odżywianie i oczyszczania komórek organizmu.

Działanie sauny:

sauna odtruwa nas ze szkodliwych toksyn i oczyszcza organizm, wzmaga odporność i hartuje, poprawia krążenie krwi, poprawia nastrój, relaksuje, rozluźnia

 

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Krioterapia miejscowa polega na wykonywaniu nawiewu schłodzonymi gazami. Najczęściej spotykanymi tu zabiegami są zabiegi miejscowe przy użyciu ciekłego azotu, którego temperatura osiąga nawet -180°C. Natychmiast po zabiegu oziębiane miejsca są ogrzewane ciepłą krwią napływającą do nich. Jest to odruch i podstawowy mechanizm termoregulacji po zabiegach krioterapii. Odruch ten utrzymuje się od 3 do 6 godzin po zabiegu. Jest to jeden z najcenniejszych efektów krioterapii, czynne przekrwienie decyduje bowiem o szybkim gojeniu się urazów, zapaleń i ma działanie przeciwobrzękowe.

Zabieg stosuje się w leczeniu uzupełniającym wielu chorób, głównie narządu ruchu, w tym reumatycznych oraz chorób układu nerwowego. Jest stosowana przede wszystkim w stanach zapalnych narządu ruchu, obrzękach pourazowych i pooperacyjnych stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym.

 

 

Zabieg

Cena

Sauna /60 min/

35 zł

Kropterapia miejscowa /1 punkt/

15 zł

Termożel /do 15 min/

7 zł

Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2021 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl