preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Termoterapia

SAUNA SUCHA

Zwana szwedzką - jest najgorętsza. Temperatura w niej wynosi 90-110°C. Wilgotność nie przekracza 10%. W saunie można przebywać kilkanaście minut, potem należy ochłodzić się w wodzie. Cykl należy powtórzyć 2-3 razy.

Na efekt fizjologiczny sauny suchej składa się działanie wysokiej temperatury i niskiej wilgotności otoczenia. W porównaniu z łaźnią parową, sauna stanowi mniejsze obciążenie ustroju człowieka. Wynika to z następujących faktów: suche powietrze, w porównaniu z wilgotnym, oraz zwiększenie szybkości krążenia powietrza w saunie znacznie ułatwia procesy parowania z powierzchni skóry i wydalania wody z powietrzem wydechowym, mniej intensywnie nagrzewa tkanki (wskutek mniejszego przewodnictwa cieplnego), sprzyjając w ten sposób lepszemu znoszeniu wysokiej temperatury otoczenia. Obciążenie krążenia w saunie odpowiada obciążeniu w wyniku lekkiej pracy fizycznej, powoduje trening mięśnia sercowego. Te ćwiczenia termiczne mają kapitalne znaczenie dla naczyń krwionośnych. Pobudzenie krwiobiegu - a to właśnie ma miejsce podczas korzystania z sauny - powoduje lepsze odżywianie i oczyszczania komórek organizmu.

Działanie sauny:

sauna odtruwa nas ze szkodliwych toksyn i oczyszcza organizm, wzmaga odporność i hartuje, poprawia krążenie krwi, poprawia nastrój, relaksuje, rozluźnia

 

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Polega na wykonywaniu nawiewu schłodzonymi gazami. Najczęściej spotykanymi tu zabiegami są zabiegi miejscowe przy użyciu ciekłego azotu, którego temperatura osiąga nawet -180°C. Natychmiast po zabiegu oziębiane miejsca są ogrzewane ciepłą krwią napływającą do nich. Jest to odruch i podstawowy mechanizm termoregulacji po zabiegach krioterapii. Odruch ten utrzymuje się od 3 do 6 godzin po zabiegu. Jest to jeden z najcenniejszych efektów krioterapii, czynne przekrwienie decyduje bowiem o szybkim gojeniu się urazów, zapaleń i ma działanie przeciwobrzękowe.

Zabieg stosuje się w leczeniu uzupełniającym wielu chorób, głównie narządu ruchu, w tym reumatycznych oraz chorób układu nerwowego. Jest stosowana przede wszystkim w stanach zapalnych narządu ruchu, obrzękach pourazowych i pooperacyjnych stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym.

 

 

Zabieg

Cena

Sauna /60 min/

35 zł

Kropterapia miejscowa /1 punkt/

16 zł

Termożel /do 15 min/

7 zł

Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2024 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl