preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Kinezyterapia

GIMNASTYKA INDYWIDUALNA

Gimnastyka indywidualna jest dobierana i dawkowana według wskazań rehabilitanta. Wybór ćwiczeń związany jest z jednostką chorobową oraz aktualną wydolnością fizyczną pacjenta.

 

GIMNASTYKA ZBIOROWA

Gimnastyka zbiorowa (ogólnousprawniająca, dyskowa z podziałem według wydolności fizycznej pacjenta, kardiologiczna, oddechowa) ma na celu mobilizację rezerw czynnościowych organizmu w zakresie układu krążenia i oddechowego, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej, poprawę funkcji stawów oraz kręgosłupa, zapobieganie następstwom bezruchu oraz zwiększenie siły mięśniowej.

 

UGUL

UGUL - Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego

 

Kabina UGUL do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona jest do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo - ciężarkowego. UGUL służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego. Ćwiczenia ruchowe czynne wykonuje się w podwieszaniu osiowym stosując odciążenie ciężarkiem za pomocą dodatkowego zestawu: linek, bloczków, mankietów.

 

Cele zabiegu jest zapobieganie powstawaniu przykurczów, leczenie istniejących deformacji, przeciwdziałanie zanikom mięśniowym, zwiększenie możliwości siłowych oraz ruchomości stawów, odciążanie powierzchni stawowej kręgów szyjnych.

 

Wskazania:

Zaniki i znaczne osłabienia siły mięśniowej, niepełny zrost kostny, zmiany zwyrodnieniowe stawów, stany po unieruchomieniu, zespoły bólowe w obrębie aparatu ruchu, ograniczenia ruchomości w stawach.

 

Przeciwwskazania:

Czynne procesy zapalne w stawach, rany skóry, mięśni i tkanek miękkich, stany zapalne żył, ogólny ciężki stan pacjenta, stany wymagające unieruchomienia: złamania, zwichnięcia.

 

SIŁOWNIA

W siłowni prowadzone są ćwiczenia oporowe wykonywane na urządzeniach do tego przystosowanych. Celem tych ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni, poprawa ich siły i wytrzymałości oraz formowanie masy mięśniowej.

 

 

Zabieg

Cena

Gimnastyka indywidualna w odciążeniu

20 zł

Gimnastyka indywidualna na przyrządach

20 zł

Gimnastyka zbiorowa ogólnousprawniająca

15 zł

Ćwiczenia UGUL

12 zł

Ćwiczenia sprawności manualnej

12 zł

Ćwiczenia czynne wolne

12 zł

Ćwiczenia czynne z oporem

12 zł

Ćwiczenia czynne w odciążeniu

12 zł

Ćwiczenia izometryczne

12 zł

Ćwiczenia samowspomagające

12 zł

Pionizacja

20 zł

Wyciągi

10 zł

Nauka czynności lokomocji

25 zł

Ćwiczenia czynno-bierne

10 zł

Ćwiczenia oddechowe

10 zł

Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2024 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl