preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Atrakcje Ustronia

 
Beskid Śląski

Beskid Śląski jest grupą górską leżącą w zachodniej części polskich Beskidów zajmującą około 700 km kwadratowych. Zachodnią granicę Beskidu Śląskiego stanowi dolina Olzy oraz Przełęcz Jabłonkowska. Na południu masyw opada ku dolinie Czernianki oraz dolinie Soły, która na dalszym odcinku stanowi również wschodnia granicę oddzielającą Beskid Śląski od Beskidu Żywieckiego. Północne stoki Beskidu Śląskiego opadają natomiast ku Pogórzu Śląskiemu. W centralnej części Beskidu Śląskiego wznosi się grupa Równicy (884m) i Trzech Kopców (810m), której zachodnie stoki opadają ku dolinie Wisły. Obszar Beskidu Śląskiego stanowi doskonałe miejsce do uprawiania turystyki górskiej. Szlaki turystyczne pokrywają gęsto cały masyw i wiodą przez większość najwyższych szczytów. Do najbardziej znanych miejscowości turystycznych położonych w rejonie Beskidu Śląskiego należą Wisła, Ustroń, Szczyrk, Brenna oraz Węgierska Górka.

Ustroń, miasto uzdrowiskowe Ustroń posiada ponad 200 - letnią tradycję i jest jedynym w Beskidzie Śląskim miastem o charakterze uzdrowiskowo-wczasowym. Swój urok zawdzięcza malowniczemu położeniu w dolinie rzeki Wisły, u stóp Czantorii, Lipowskiego Gronia i Równicy pokrytych pięknymi lasami świerkowo – bukowymi. Jest uzdrowiskiem typu podgórskiego (340 – 450 m n.p.m) z klimatem umiarkowanie – bodźcowym
Walory uzdrowiskowe Ustronia

Ustroń to uzdrowisko o ustalonej renomie. Leczy się tu schorzenia narządów ruchu i reumatyczne, układu krążenia, choroby dróg oddechowych i obwodowego układu nerwowego, a od niedawna rehabilituje chorych po mastektomii i laryngektomii oraz leczy nerwice.

 

Naturalne surowce lecznicze

Wody mineralne: odwiert U 3 11 – 13% chlorkowo – sodowo – wapniowa, żelazista, bromkowo-jodkowo-borowa. Naturalna woda mineralna Ustronianka. Borowina typu niskiego ze złoża Zabłocie.

Atrakcje w okolicy

Równica – popularne miejsce spacerów ze względu na łatwą dostępność. Czas dojścia ok. 2 godz. szlakiem czerwonym (główny szlak beskidzki). Istnieje możliwość wjazdu samochodami. 
Atrakcje na szczycie:

 • Extreme Park z całorocznym torem saneczkowym

 • Park linowy

 • Koliba pod Czarcim Kopytem (specjalność: grzaniec)

Czantoria – szczyt graniczny 

Możliwość wjazdu czteroosoową kolejką krzesełkową lub dojścia w 2,5 godz. za znakami niebieskimi. Dolna stacja kolejki krzesełkowej w Ustroniu Polanie. Czynna przez cały rok: zimą 8:30 – 15:30; wiosną i latem 8:30 – 16:30.
Atrakcje na szczycie:

 • pokazy lotów ptaków drapieżnych

 • letni tor saneczkowy

 • park linowy

 • przejście turystyczne do Republiki Czeskiej

 • wieża widokowa po stronie czeskiej

 • wyciągi narciarskie

Leśny Park Niespodzianek

Ogród zoologiczny w Ustroniu Zawodziu.  Czas dojścia ok. 0,5 godz. za znakami czerwonymi. Czynny przez cały rok:
od 1 kwietnia do 31 października: w godz. od 9:00 do 18:00,

od 1 listopada do 31 marca: w godz. od 10:00 do 16:00
Atrakcje:

 • pokazy lotów ptaków drapieżnych

 • plac zabaw i ruchome ekspozycje bajek dla dzieci

 

Baseny solankowe:

Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia w Ustroniu Zawodziu, czynne: poniedziałek -  sobota 15:00–21:00, niedziela 10:00– 21:00. Czas dojścia ok. 15 min. za znakami czerwonymi.
 

Jaskinia solno-jodowa:

W jaskini solno-jodowej „Galos” panuje specyficzny mikroklimat, który korzystnie wpływa na samopoczucie i działa relaksująco. Jaskinia znajduje się w Sanatorium „Malwa” ok. 100m od Hotelu Tulipan, czynne: poniedziałek - piątek 10:00-19:00.
 

Staw kajakowy 

Zajmuje powierzchnię 6000 mkw, po remoncie został wyposażony w nowoczesny sprzęt pływający. Dodatkowa atrakcją są tryskające z lustra wody fontanny. Znajduje się w centrum Ustronia, czas dojścia o. 20 min. Czynny od czerwca w sezonie letnim.

23 Białe i Zielone Kuligi

 w:

 • Dolinie Białej Wisełki w Wiśle Czarne

 • Dolinie Dobki w Ustroniu Dobce

Pijalnia wód   Usytuowana w Parku Zdrojowym, w dzielnicy Ustronia - Zawodzie Górne swoją architekturą nawiązuje kształtem do pobliskich piramid. W środku znajduje się ujęcie wody pitnej. Woda z ujęcia głębiniwego ma odczyn lekko kwaśny i zaliczana jest do wód wodoro-węglanowo-wapniowych. Na zewnątrz znajduje się siłownia z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Obok nowoczesnego, przeszklonego budynku pijalni można skorzystać z inhalatorium solankowego.
Mural Ustroński Malowidło ścienne przedstawiające m.in. wnętrze biblioteki w Dublinie zdobi elewację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustroniu - zajmuje 7 ścian, 500 metrów kwadratowych. Oprócz książek mural zdobią portrety lokalnych postaci związanych z miastem. Mural w Ustroniu należy do jednych z największych w Polsce.
Szlaki spacerowe Liczne szlaki spacerowe uatrakcyjnią pobyt w Ustroniu. Możemy nimi dotrzeć do Źródeł: Żelazistego, Źródła Karola, oriczą Doliną Gościeradowca.
     


 

 
 

 

Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2024 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl