Subskrypcja

ABC TWOJEGO
ZDROWIA
 » 5. Ziołolecznictwo » Borowina

Borowina

Dyskusja na forum   Ziołolecznictwo

 

Borowina – wielofunkcyjny dar natury

 

1. Pochodzenie:

              

Borowina to surowiec pochodzący z wnętrza ziemi. Dokładniej rzecz ujmując, to rodzaj torfu o dużym stopniu przetworzenia przez  dobroczynne bakterie.  Przetworzona laboratoryjnie borowina jest wartościowym surowcem do produkcji różnego rodzaju lekarstw i kosmetyków.

 

2. Zastosowanie:

 

- łagodzi dolegliwości kostne i  kobiecebóle stawów

 - zwalcza cellulit.

okłady powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, zwiększają ukrwienie skóry. Dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i tkanek położonych głębiej.

- dzięki składnikom mineralnym zapewnia naturalną pielęgnacje ciała

- posiada działanie ściągające, przeciwzapalne i bakteriobójcze.

- powodują rozluźnienie przykurczonej torebki stawowej, więzadeł oraz tkanek znajdujących się wokół stawów, dzięki czemu zwiększa się zakres ruch.

 okłady i masaże łagodzą bóle w części szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa

 - stymuluje hormony nadnerczowe i jajnikowe, m.in. estradiol i progesteron.

- okłady z borowiny mogą wyregulować cykl miesiączkowy oraz dokuczliwe objawy menopauzy. Terapie borowinowe stosuje się w poważniejszych schorzeniach, takich jak stany zapalne pochwy, nadżerki, ale także po operacjach ginekologicznych jako czynnik wspomagający regenerację i dojście do zdrowia. Borowina to także jeden ze sposób na kobiecą zmorę, jaką jest cellulit.

 

3. Przeciwskazania:

 

Nie mogą ich stosować m.in. osoby poniżej 25. roku życia ze względu na wydzielane hormony, kobiety w ciąży, w trakcie miesiączki, chorzy na nadczynność tarczycy, nowotwory.